REKLAMA

Wystawa „Góra-Woda. Słowo-Obraz”

Taternik | 05 września 2017

W październiku tego roku odbędzie się wystawa malarstwa tuszowego polskich autorów nawiązującego do dawnego malarstwa taoistycznego Chin, a ukazującego pejzaże Karpat. Jest ona organizowana przez Schronisko PTTK Roztoka, firmę Biały Kos oraz grupę twórczą Way of Ink. Wystawie patronuje Tatrzański Park Narodowy.

Wystawa o nazwie: „Góra-Woda. Słowo-Obraz”  zaaranżowana zostanie w nietypowym miejscu. Odbędzie się ona bowiem w sercu Tatr, w miejscu, którego mamy przyjemność być gospodarzami. Będzie to dla nas bardzo ciekawe dwudniowe wydarzenie połączone z prelekcjami naukowymi o związkach malarstwa i poezji oraz o górach, kulturze haiku i jej relacji do przyrody. Gośćmi podczas otwarcia wystawy będą historycy sztuki oraz taternicy i przyrodnicy.

Działania te są aranżowane przez grupę artystyczną o nazwie Way of Ink, malarzy warszawskich: Agatę Jóźwiak, Konrada Świtałę i Lecha Żurkowskiego. Artyści współpracują z Ogrodem Botanicznym UW, Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Literatury i Zamkiem Królewskim w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Drogi Herbaty Urasenke Warszawa. Twórcy od wielu lat malują w polskich górach. Tam prezentują też swoje prace (wystawy ich miały miejsce w Galerii Antoniego Rząsy oraz Galerii Władysława Hasiora w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem).

Partnerzy: