REKLAMA

IX edycja Opolskiego Festiwalu Gór już w październiku !

Taternik | 14 września 2020

IX Opolski Festiwal Gór, 16-17 października 2020, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.

Taternik Kwartalnik obejmuje patronatem medialnym, jak co roku Opolski Festiwal Gór !

Przed nami IX edycja Opolskiego Festiwalu Gór. Mamy nadzieję, że po raz kolejny uda nam się zrealizować nasze założenia,  aby kameralność festiwalu przekuć w jego atut. W tym roku będzie to wymagało dodatkowej energii, zarówno ze strony organizatorów, jak i widzów, bo to edycja w cieniu wirusa.

Zmuszeni byliśmy ograniczyć ilość prelekcji i wszelkich atrakcji, ale jest! Udało się! Prelekcje, projekcje filmowe i warsztaty zagoszczą w Amfiteatrze NCPP! Wierzymy, że klimat, który co roku tworzą widzowie i zaproszeni goście znów zaczaruje nas i pozwoli uwierzyć, że góry mogą łączyć również na nizinach. Bo to górom oddajemy tutaj hołd, a ważnych tematów, które się z nimi wiążą, nie brakuje. Czym jest prawdziwa wolność? Jaką cenę ma ludzkie życie? Ile w nim miejsca dla prawdziwej pasji? Jakie są granice ryzyka, a gdzie zaczyna się przygoda?

Co możemy oddać górom, a co one dają nam? Liczymy, że na kilka z tych pytań poszukamy razem odpowiedzi. Pomogą nam w tym m.in.  Adam Bielecki, Rafał Fronia i Janusz Gołąb. Wierzymy, że rozmowy z gośćmi ułatwią nam poznawanie siebie. Siebie samego i siebie nawzajem.

 

Partnerzy: