REKLAMA

“Integrowanie przez Wspinanie 2018” – 3. edycja w maju w Dolinie Będkowskiej

Taternik | 08 stycznia 2018

Co prawda do maja jeszcze dużo czasu, ale już teraz zapraszamy na 3. edycję imprezy “Integrowanie przez Wspinanie”. Impreza odbędzie się w dniach 25-27 maja w Dolinie Będkowskiej.

Integrowanie przez wspinanie 2017 (fot. KW Kraków)

***

“Integrowanie przez Wspinanie” to impreza integracyjna, która pokazuje, jak niesamowita więź łączy środowisko wspinaczkowe. Co roku, w maju, Dolina Będkowska staje się miejscem integrującym wspinaczy z całej Polski. Wszyscy mogą spotkać się przy wspólnym ognisku i udowodnić, że najwspanialszym elementem wspinania są ludzie. Oprócz integracji na trzydniowej imprezie ma miejsce mnóstwo atrakcji!

W 2017 roku przyjechało do Będkowic około 500 osób z całej Polski. Nad terenem imprezy została poprowadzona ponad 200 m tyrolka. Między skałami rozciągały się slackline’y i highline’y, a malowniczą trasą przez dolinki odbył się bieg górski na dystansie 10 km. Na Sokolicy odbyły się pierwsze w Polsce wielowyciągowe zawody wspinaczkowe na czas, a bezpośrednio pod nią przy klimatycznej scenie nasi goście, m.in. najlepsi polscy wspinacze, (w tym Piotr Schab) wygłosili swoje prelekcje.

Klub Wysokogórski Kraków oraz szkoły wspinaczkowe (w tym HardRock, Kilimanjaro, Ósemka i Drytooling) przeprowadzili warsztaty dla początkujących i mnóstwo wartościowych warsztatów dla wspinaczy, m.in. z autoratownictwa, asekuracji dynamicznej i wyłapywania lotów, wspinania tradowego, wielowyciągowego. Wykwalifikowani ratownicy z Rescue Service przekazali wiedzę odnośnie pierwszej pomocy w skałach, a niezawodny GOPR czuwał nad bezpieczeństwem całego wydarzenia. W centrum imprezy miał także miejsce kiermasz sprzętu outdoorowego renomowanych marek wspinaczkowych.

Mnóstwo osób stawiało podczas imprezy swoje pierwsze kroki w skałach. Dla wszystkich udostępniony był sprzęt wspinaczkowy oraz zapewniona opieka wykwalifikowanych instruktorów. Dzięki sponsorom uczestnicy oraz zwycięzcy konkursów otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody, a w prezencie od organizatorów każdy uczestnik dostał pamiątkową koszulkę i przydatne gadżety.

To wszystko nic w porównaniu z tym, co organizatorzy szykują na 2018 rok! Będzie dużo niespodzianek i jeszcze więcej integracji! W dniach 25-27 maja na terenie całej Doliny Będkowskiej odbędzie się III edycja INTEGROWANIA PRZEZ WSPINANIE!

Śledźcie na bieżąco profil FB i Instagram.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: www.ipw.info.pl.

***

“Integrowanie przez Wspinanie” powstało z inicjatywy studenta AWF w Krakowie. Dzięki niesamowitemu i bezinteresownemu zaangażowaniu wielu ludzi z pasją i dużemu sukcesowi w 2017 roku bardzo szybko urosło do rangi ogólnopolskiej imprezy wspinaczkowej. To nie tylko trzydniowe wydarzenie… to cały rok współpracy ze wspaniałymi ludźmi oraz ogromne doświadczenie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy!

Paweł Zieliński
Dyrektor IPW

Partnerzy: