REKLAMA

Festiwal Górski Wondół Challenge

rs | 25 lutego 2017

wondol17Zbliża się kolejna edycja Festiwalu Górskiego Wondół Challenge. Już po raz siódmy zjadą się miłośnicy górskich przygód, którzy co roku chętnie odwiedzają festiwal dla wyjątkowej atmosfery i ciekawego programu.

Rozpoczęcie w piątek 3 marca o godz. 15:00 w auli Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W programie pokazy filmów, warsztaty skiturowe oraz prelekcje, na które zapraszają między innymi: Miłka Raulin, Bartosz Malinowski i Ryszard Pawłowski. Wstęp na imprezę jest wolny!

W sobotę Wondół przenosi się do Szczyrku, gdzie jedną z największych atrakcji będzie wystąpienie Tamary Lunger, światowej sławy włoskiej himalaistki, która w Polsce będzie gościć po raz pierwszy. Oprócz niej przed publicznością wystąpią też między innym: pierwszy polski zwycięzca Rajdu Dakar, Rafał Sonik, prywatnie wielki fan gór; legenda polskiego himalaizmu, Ryszard Pawłowski; szef programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera, Janusz Majer, Mistrz Świata w wspianczce na czas, Marciń Dzieński.

Podobnie jak w Gliwicach nie zabraknie też najlepszych filmów, w tym najnowszych z Banff Mountain Film Festival oraz wystaw fotografii. Co roku organizatorzy zapraszają też na warsztaty, chętni będą mieli w czym wybierać. Obok warsztatów lawinowych i pierwszej pomocy, odbędą się warsztaty poprowadzone przez 8academy.pl, w trakcie których profesjonaliści, m.in Janusz Gołąb, podpowiedzą jak najlepiej przygotować się do górskich eskapad. Formę warsztatu będzie mieć też prelekcja Bogusława Kowalskiego, szkoleniowca PZA oraz specjalisty od bezpieczeństwa w górach.

Jak co roku, przy okazji festiwalu, organizowany będzie RMD Winter Run, który będzie jednocześni otwarciem sezonu Montrail Ligi Biegów Górskich 2016.

Tradycyjnie też nie zabraknie festiwalowego kiermaszu i przedszkola dla najmłodszych. Całe rodziny będą mogły też korzystać z okazji by w okazyjnej cenie wykupić widowiskowy lot śmigłowcowcem.

Więcej informacji www.wondol-challenge.pl oraz www.facebook.com/WondolChallenge

VII Festiwal Górski Wondół Challenge
3-5 marca 2017 r.
Gliwice, Szczyrk

Partnerzy: